Gelin Damat Bohçası

damat-bohcasi-kutusu-susleme
evde-bohca-susleme-nasil-yapilir-olur
gelin-bohcasi-kutusu-susleme

Evliliğin olmazsa olmaz adetlerindendir: karşılıklı bohça düzmek. Gelin tarafı damat bey için damat bohçası hazırlarken, erkek tarafı da gelin hanım için gelin bohçası hazırlar. 

Görsellerde yer alan gelin damat bohçası kutusu modelleri süslemiş bir şekilde sizlere ulaştırılır. Tercih ettiğiniz süslemeleri bizlere sipariş verirken bildirmenizi rica ederiz. Farklı renk ve modellerde hazırlanabilir.

Nasıl sipariş oluştura bilirim?

Tercih etmiş olduğunuz ürünü Whatsapp hattımızdan bize ulaştırıp, ürün üzerinde yapılmasını istediğiniz değişiklikleri bizlere bildirerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Başka bir ülke veya şehire gönderim yapıyor musunuz?

Tabii ki. Mutluson Atölyesi olarak yalnızca İstanbul’a değil, Türkiye’nin tüm şehirlerine ve yurt dışına siparişlerinizi alıcı ödemeli olarak gönderiyoruz.

Ne kadar sürede ürün elime ulaşır?

Gelin damat bohçası kutusu 2-3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Teslimat adresine göre teslim süresi değişmektedir. Örneğin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi şehirlerin kargo süresi 24 saat iken, diğer şehirlerde bu süre 72 saate kadar çıkabilmektedir. Yurt dışına ise uçak kargo ile gönderim yapıldığı için teslim süresi 3-5 gündür.

Ödemeyi nasıl gerçekleştire bilirim?

Yurt içinden ödeme yapılacaksa EFT, Havale, ATM Kartsız İşlem, Cebe Havale yöntemlerinden biri tercih edilebilir. Yurt dışından ödeme gerçekleştirenler ise Western Union’la ödemeyi gerçekleştirebilirler.

Bohça içerisine ne koyulur?

Gelin bohçasının içerisinde ne olur? Damat bohçasının içerisine ne koyulur? gibi sorular pek çok kişinin aklına gelen sorulardır. Ancak cevabı net değildir. Karşılıklı hediyeleşmektir asıl amaç. Burada karşı tarafa neyin hediye edileceği, karşı tarafın neye ihtiyaç duyduğu veya duyacağı duruma, koşullara ve adetlere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle bunları çiftler kendi aralarında ve büyüklerine danışarak çözüme kavuşturmaları daha sağlıklıdır. Önemli olan kırkmadan incitmeden karşılıklı anlayış ve saygıyı koruyarak bu geleneği yerine getirmektedir. Bohçanın içerisine çok fazla şey koyulunca çok sevildiği, anlamına gelmez. Sevginin maddiyatla ölçülmediğini unutmayın:)

Open chat
Powered by